Wpływ motoryzacji na życie

Motoryzacją nazywamy wszystkie zagadnienia związane z samochodami ich przemysłem, transportem i komunikacją, jak również zjawisko upowszechniania sprzętu motorowego i silników spalinowych. W ostatnich dziesięcioleciach motoryzacja rozwinęła się tak bardzo, ze towarzyszy nam bez przerwy. W miastach dominują głównie samochody, publiczne środki transportu takie jak metro. Autobusy, tramwaje. Na wsi korzysta się głównie z traktorów i ciągników rolniczych.
Przez tak znaczny rozwój motoryzacji, zyskujemy dobro, które jest jednym z najcenniejszych w naszych czasach a mianowicie czas. Obecnie, dotarcie na drugi koniec miasta czy nawet do innej miejscowości zajmuje stosunkowo mało czasu. Wsiadamy do swojego samochodu lub środka komunikacji miejskiej i za kilka lub kilkanaście minut później jesteśmy na miejscu. Pomyślmy ile czasu zajęła by nam droga do pracy, gdyby nie pojazdy mechaniczne? Pewnie, połowa z nas nie mogła by pracować w tych miejscach, gdzie teraz pracuje bo droga do pracy była by zbyt długa.
Rozwój motoryzacji rolniczej, też ogromnie wpłynął na rozwój polskiej wsi. Uprawa roli stała się łatwiejsza a ceny produktów tańsze. Ponieważ, przy pomocy ciągników czy kombajnów możliwa jest szybsza i tańsza produkcja.
Motoryzacja ma ogromny wpływ na nasze życie.